شارژ گاز ۴۱۰A

تصویر

برای شارژ گاز R410a ، دو حالت می‌‌تواند وجود داشته باشد :

  1. خالی بودن کولر از گاز به‌ طور کامل
  2. کمبود گاز در کولر گازی اینورتر یا اضافه کردن گاز R410a

روش اول : خالی بودن کولر از گاز به‌ طور کامل

اگر سیستم کاملاً فاقد گاز R410a بود بهترین روش برای شارژ گاز به‌ صورت وزنی است که با استفاده از ترازو مقدار موردنیاز گاز شارژ می‌‌شود.

مقدار گاز درج‌ شده روی برچسب فنی برای ۵ متر لوله محاسبه‌ شده پس اگر در نصب کولر گازی شما مقدار لوله بیشتر از ۵ متر استفاده‌ شده باشد باید به ازای هر متر لوله بیشتر، ۲۰ گرم گاز بیشتر هم به سیستم اضافه‌ کنید.

اما اگر برای شارژ گاز ترازو نداشتید می‌توانید با استفاده از گیج مانوفیلد به مقدار ۱۱۰ PSI تا ۱۲۰ PSI گاز شارژ کنید البته این مقدار گاز برای زمانی است که دمای محیط داخل یعنی اواپراتور ۲۷ درجه سانتی‌ گراد و دمای محیط بیرون یعنی کندانسور ۲۵ درجه سانتی‌ گراد باشد توجه داشته باشید گاز R410a باید حتماً به‌ صورت مایع شارژ شود یعنی هنگام شارژ باید کپسول را برعکس کنید.

اولین کاری که می‌کنید این است که باید به برچسب فنی کولرگازی توجه کرده و از نوع گاز و مقدار به کار رفته در سیستم مطمئن شوید.

گاز R410

روش دوم : کمبود گاز در کولر گازی اینورتر یا اضافه کردن گاز R410a

زمانی که شما با سیستمی روبرو شدید که متوجه می‌شوید گاز ان براثر نشتی یا هر علت دیگر کم شده است بعد از پیدا کردن علت کمبود گاز باید ان را شارژ کنید.

با توجه به اینکه گاز R410a از دو گاز مختلف تشکل شده است وقتی سیستم نشتی دارد شما دقیقا نمی‌‌دانید که چه مقدار از کدام گاز در سیستم وجود دارد و چه مقدار از کدام گاز خارج‌ شده است پس اصولی‌ ترین روش این است که اگر متوجه شدید ۱۰% تا ۱۵% بیشتر از گاز کل سیستم کم شده است حتماً باید تمام گاز را خالی کرده و دوباره ان را شارژ کنید ولی اگر کمتر از مقدار ذکر شده از سیستم گاز خالی‌ شده بود می‌ توانید ان مقدار را به صورت مایع اضافه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی توانید بیشتر از سه محصول برای مقایسه انتخاب کنید