تورچ جوشکاری چیست؟

تصویر

در سیستم جوشکاری اتوماتیک از تورچ جوشکاری استفاده می شود.

 

این کار باعث میشود تا الکترود جوشکاری به داخل قوس هدایت شود ، این امر به منظور هدایت قدرت جوشکاری به الکترود و تأمین محافظت از ناحیه قوس انجام می شود . انواع مختلفی از تورچ های جوشکاری وجود دارد و انتخاب آن به فرآیند جوشکاری ، تغییر روند جوشکاری ، جریان جوشکاری ، اندازه الکترود و محیط محافظ بستگی دارد .

تورچ جوشکاری را می توان با توجه به نحوه خنک کردن آنها دسته بندی کرد. آنها ممکن است با آب یا با هوای محیط خنک شوند. تورچ را می توان برای فرآیند جوشکاری الکترودهای مصرفی از قبیل قوس فلزی گازی یا جوشکاری قوسی تو پودری استفاده کرد . در روند استفاده از آن ها ممکن است از گاز محافظ استفاده شود یا لازم نباشد.

تورچ جوشکاری را می توان با توجه به اینکه آیا مشعل مستقیم است یا خم است دسته بندی کرد . مشعل با وجود خمیدگی اغلب برای برنامه های جوشکاری قوسی رباتیک استفاده می شود تا دسترسی به جوش را فراهم کند . عملکرد اصلی مشعل ، انتقال جریان جوش به الکترود است . در فرآیندهای با الکترود مصرفی ، این امر به معنای انتقال جریان به الکترود در هنگام حرکت الکترود از داخل مشعل است.

دومین کار اصلی تورچ جوشکاری یا مشعل جوشکاری ، انتقال گاز محافظ در صورت استفاده ، به ناحیه قوس است. جوشکاری قوس فلزی گازی از گاز محافظ استفاده می کند که ممکن است یک گاز فعال باشد که معمولاً دی اکسید کربن یا مخلوطی از یک گاز بی اثر ، به طور معمول آرگون ، با CO 2 یا اکسیژن است.

فرایند جوشکاری برای گرم کردن دو قطعه فلز تا نقطه ذوب است و قطعات را به هم می رساند و در حالی که هنوز در مرحله مذاب قرار دارد با هم چکش شده تا یک مفصل تشکیل شود. یادگیری نحوه جوشکاری با استفاده از این فرآیند ، نمای کاملی از جوشکاری را ارائه می دهد.

فرآیند جوشکاری Oxy-استیلن نیاز به استفاده از مشعل یا تورچ مخصوص جوشکاری دارد که گازهای اکسیژن و استیلن را مخلوط می کند و می تواند گرمای شعله ای  تا ۶۳۰۰ درجه تولید کند. این دما بیش از دو برابر نقطه ذوب اکثر فلزات است.

این فرآیند در گذشته به طور گسترده ای برای ساخت پروژه های آهن فرفورژه مانند دروازه های آهنی و نرده مورد استفاده قرار گرفته است. با معرفی جوشکاری قوس الکتریکی این روشها بطور گسترده ای از بین رفته اند.

امروزه جوشکاری اکسی استیلن به طور کلی محدود به صنایعی است که با لوله مس و اتصال مس و برنج کار می کنند. سایر کاربردهای تخصصی از جمله ساخت صفحات  برنجی و جوشکاری اجاق های چدن که ممکن است با استفاده از میله های برنجی یا برنزی به عنوان پرکننده انجام شود.

میله های جوش

هنگام انتخاب میله های جوشکاری ، سعی کنید از خرید کیفیت  پایین خودداری کنید زیرا هر چه درجه مواد شما در میله جوشکاری بهتر باشد نتیجه نهایی بهتر خواهد بود.

میله جوشکاری  برای قرار دادن فلز اضافی به  عنوان جوش مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین برای مطابقت با فلز نیاز است. اگر فلزات متفاوت باشند ، بهترین تلاش برای یافتن میله پرکننده از ترکیب این دو فلز است. به عنوان مثال برای جوشکاری منگنز یا میله جوش مخصوص نیکل استفاده از آلیاژهای خاص توصیه می شود.

سیم جوش و میله های جوش اکسی استیلن همیشه از جنس استیل نروژ هستند.  درجه این استیل بسیار خالص است و ب یک جوش نرم را  مخصوصاً برای ماشینکاری مناسب است را بدست می دهد. در هنگام جوشکاری آلومینیوم ، میله مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا جوشکاری آلومینیوم دشوار است و برای اطمینان از  روان بودن به میله های آلیاژی احتیاج است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی توانید بیشتر از سه محصول برای مقایسه انتخاب کنید