تفاوت اسپیلت و کولرگازی

تصویر

 

مدل دوتیکه یا اسپلیت که اکثرا مردم در خانه ها و مغازه ها و بانک ها و … از ان استفاده می کنند از دو تکه مجزا تشکیل شده که یک تکه ان کندانسور است که بیرون از خانه نصب می کنند و تکه دیگر ان پنل داخلی است که هوا را در اتاق پخش می کند و ان را به دیوار نصب می کنند. این مدل به دلیل دو تکه بودن سرو صدای کمی دارد و انرژی کمتری هم مصرف می کند.

۱. اسپلیت‌ها سرعت بیشتری در خنک‌سازی محیط دارند و بدلیل برخورداری از چند خصوصیت ممتاز نسبت به کولر گازی‌های معمولی علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف برق، هوای خزوجی خوب و با کیفیتی را تولید می‌کنند.

۲. قیمت و هزینه تعمیرات اسپلیت‌های هوشمند بسیار گران‌تر از کولر گازی‌های معمولی است.

۳. برقراری تعادل دمایی در نسل جدید اسپلیت ها نسبت به کولر گازی های معمولی به منظور رسیدن به دمای مطلوب با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

۴. تجهیز اسپلیت به تکنولوژی اسکن، امکان تشخیص موقعیت مکانی و فعالیت های کاربر را دارد و قادر به کنترل دمای محیط جهت پرتاب باد به بهترین نحو ممکن هستند.

۵. نشانگر مصرف انرژی یکی دیگر از خصوصیات ممتاز اسپلیت‌ها، نشانگر مصرف انرژی تعبیه شده روی آن‌ها بوده که به کمک آن می‌توان میزان مصرف برق را در هر لحظه مشاهده کرد.

۶. مجهز به سیستمی جهت محافظت ویژه از مبدل حرارتی کندانسور بخش بیرونی اسپلیت در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی است. از این رو برای تهویه هوا در مناطقی با آب و هوای معتدل و مرطوب بسیار مناسب است.

۷. اعتدال دما متناسب با ساعت خواب عملکرد هوشمند اسپلیت ها در رابطه با تعادل دمایی منجر به افزایش دما در هر ۳۰ دقیقه و درزمان استراحت با افزایش ۲ درجه ای دما همراه خواهد بود.

۸. تمیز کننده خودکار پلاس مستر، فیلترآیونایزر و ۳M

۹. فیلتر پلاس مستر آیونایزردر پنل داخلی برخی از اسپلیت های هوشمند نصب شده که با تولید بیش از ۳ میلیون یون در هر دقیقه باعث ازبین رفتن تمام ذرات آلرژی زا، ویروس ها، باکتری ها و دیگر ذرات معلق در محیط می‌شود. همچنین تمام اشیاء موجود در محل زندگی افراد از جمله مبل، پرده و حتی لباس ها را هم یونیزه و در نهایت پاکسازی می‌کند.

۱۰. فیلتر محافظ دوگانه؛ فیلتری با قابلیت حذف ذرات و باکتری‌هایی با قطر بیشتر از ۱۰ میکرون.

امکانات فوق افراد زیادی را به خرید اسپیلت‌ نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع مانند کولر آبی تشویق کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی توانید بیشتر از سه محصول برای مقایسه انتخاب کنید